Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenme programı çerçevesinde çiftçilere makina ve ekipman alımlarında yüzde 50 hibe desteği sağlıyor.
Karapürçek’te faaliyet gösteren Dağdeviren Tarım ve Orman Ürünleri’nin yetkilisi Samet Dağdeviren Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’nın çitçilere yönelik makina ve ekipman alımlarında yüzde 50 hibe desteğinin başladığını belirterek, makina ve ekipmanlara yoğun talep olduğunu kaydetti.

Çiftçilerin ilçe tarım müdürlüklerinden alacakları çıkıs belgesi ve ilgili vergi dairesinden alacakları borcu yoktur belgesiyle tarım ürünleri sata işyerlerine giderek dosyalarını tamamlayabileceklerini belirten Dağdeviren, tamamlanan dosyaların başvuru süresinin dolduğu 3 Mayıs 2010 tarihine kadar İl Tarım Müdürlüğü’ne bizzat başvuru sahibi tarafından götürüleceğini ve yapılan incelemeler sonunda başvurusu kabul edilen çiftçilerin haziran ayının ilk haftasından itibaren ürünlerini alabileceklerini ifade etti.

Dağdeviren, çiftçilerin desteklemeye konu olan ürünlerde el traktörü ve ekipmanları, süt sağım üniteleri ve soğutma sistemleri, pulvörizatör(ilaçlama tankı) ve tekerlekli çayır biçme makinalarını temin edebileceklerini kaydetti.

Reklamlar