Genel Kurul Toplantısı’nı Makine İmalatçıları Birliği’nin (MİB) ev sahipliğinde yapan CECİMO yetkilileri, çeşitli organizasyonlar dahilinde İzmir ve çevresini tanıtan gezilere iştirak ettiler.

Bu organizasyonlar dahilinde Dirinler Şirketler Grubu’nu da ziyaret eden CECİMO yetkilileri, Dirinler Şirketler Grubu’na bağlı Dirinler Makina, Maksaş Makina ve Dirinler Döküm Sanayii’nin fabrika binalarını gezdi.
Dirinler Makina Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dirin de, Türk makine sanayinin son 15 yıldan beri büyük bir atılım içinde olduğunu ve dünya ile rekabet edebildiğini dile getirdi. Dirin, ayrıca CECİMO’nun Avrupa Takım Tezgâhı Endüstrisi’nin müşterek menfaatlerini temsil eden Avrupa Derneği olduğunu belirterek, birliğin şirketlerine yaptıkları ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan MİB Yönetim Kurulu Üyesi ve Maksaş Makine Genel Müdürü Ata Can Dirin, CECİMO’nun Genel Kurulu’nu İzmir’de yapmasının çok önemli bir gelişme olduğunu söyledi. Dirin; “Ülke sanayi ve ekonomilerinin kalkınmasında makine imalatının etkisi yadsınamaz. Ülkemizin hedefleri büyük… Bu hedeflere ulaşmak için de makine imalat sanayi önde gelen sektörler arasında olmalı” dedi.

Reklamlar