Duduoğlu Çelik Döküm Fabrikası kullandığı Bi-Metal teknolojisi sayesinde sektöründe iddialı konumunu koruyor. Bu teknolojiyi geliştirmek için Ar-Ge’ye de önem verdiklerini söyleyen Mustafa Duduoğlu, bu sayede dayanıklı ve uzun ömürlü döküm elde ettiklerini kaydetti.

Çorum’da faaliyet gösteren Duduoğlu Çelik Döküm fabrikası kullandığı Bi-Metal teknolojisiyle sektöründe iddialı bir konumda bulunuyor. Duduoğlu Çelik Döküm Sanayi Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Duduoğlu, yaptığı açıklamada, Organize Sanayi Bölgesi’ndeki(OSB) fabrikada Bi-Metal teknolojisini kullanarak ürettikleri parçalarla makine imalat, inşaat, maden, konkasör, çimento ve toprak sanayilerine hizmet verdiklerini söyledi.
1987 yılında OSB’de hizmete giren fabrikanın 8 bin 570 metrekare kapalı olmak üzere toplam 32 bin metrekare alana kurulu olduğunu ifade eden Duduoğlu, 1997 yılından itibaren iki katlı döküm anlamına gelen Bi-Metal teknolojisini kullandıklarını vurguladı.

Duduoğlu, fabrikalarında pompa gövdeleri, dişliler, vinç tekerleri, hadde yatakları, inşaat ve kazı makineleri yedekleri, konkasör kırıcı çeneleri, primer, sekonder, ve darbeli kırıcı yedekleri, konik ve dik milli kırıcı yedeklerinin yanı sıra Bi-Metal ve manganlı çelik imali ile klinker kırıcı çekiçler, klinker soğutma plakaları, değirmen astarları ve örsler ürettiklerini söyledi.

Bi-Metal teknolojisi ile daha uzun ömürlü, dayanıklı, yüksek manganlı dökümü 2-4 kat dayanıklı olarak ürettiklerini işaret eden Duduoğlu, “Bi-Metal teknolojisi ile konkasör çekiç ve paletlerde de yüksek verimlilik elde ediyoruz. Bu ürünlerin bir kısmının maden makinelerine monte edilerek dünyanın birçok ülkesine ihraç ediliyor. Bi-Metal teknolojisini geliştirme çalışmalarını da devam ettiriyoruz. Teknolojiye ve yeniliğe açık düşünce yapısı, inovatif düşünceyi besleyen bir çalışma ortamı, gelişmiş AR-GE laboratuvarı ve iyi yetişmiş insan gücü ile yakalanan bu gelecek vizyonu tüm çalışanların sahiplik duygusunu ortaya çıkarıyor” diye konuştu.

Reklamlar